Faq's
Laatst gewijzigd op: 18 september 2017

Wie toetst de RI&E?

De wet verplicht dat de RI&E door een gecertificeerde arbodienst/deskundige getoetst wordt. Een gecertificeerde arbodienst/deskundige toetst de RI&E en adviseert bij het plan van aanpak. Die kijkt of alle risico’s op de lijst staan, of de situatie in het bedrijf goed is weergegeven en of de laatste normen en richtlijnen zijn gebruikt. Dat is vastgelegd in artikel 14 lid 1a van de Arbowet.

Uitzonderingen

Overigens hoeft niet iedere organisatie zijn RI&E te laten toetsen. Dit is pas verplicht als er 25 of meer medewerkers in uw organisatie werken. Ook een organisatie waarin het totaal gewerkte aantal uren van alle medewerkers samen minder dan 40 per week is, hoeft zijn RI&E niet te laten toetsen.